Video marketing – czy warto produkować treści wideo w marketingu firmy?

Video marketing – czy warto produkować treści wideo w marketingu firmy?

Z videomarketingiem nie ma co dyskutować. Ten kanał dotarcia do odbiorcy ma już status niemal kluczowy. Dlatego zdecydowanie warto wypuszczać filmy. Jednak nie popełniajmy przy tym błędów, które mogą skazać nasz wysiłek na porażkę.

Video marketing, czyli filmy o firmie, zapoznawcze, wyjaśniające ofertę, z odpowiedziami na pytania klientów, instruktażowe, lifestylowe, recenzje, opinie, pokazujące realizacje, targi, konferencje. Buduj swoją komunikację z potencjalnym klientem z wykorzystaniem kanałów, które aktualnie dobrze się sprawdzają.

10 porad, by Twój videomarketing był skuteczny:

  1. Zdecyduj, na jakim kanale działasz. Nie rób wszystkiego wszędzie, postaw na konkretne miejsca.
  2. Zaplanuj strategię. Spontaniczne akcje potraktuj interwencyjnie. Główne treści, w które inwestujesz czas i pieniądze niech wynikają z planu.
  3. Określ cel: do kogo chcesz trafić, którą część lejka marketingowego chcesz zaopiekować.
  4. Twórz treści tematyczne. Jeśli odbiorca Cię obserwuje, to nie dlatego, że co jakiś czas wrzucasz rzeczy nie na temat, ale dlatego, że interesuje go realizacja obietnicy, którą składa Twój kanał.
  5. Bądź merytoryczny, bo Twoi odbiorcy nie mają czasu na lanie wody i zbyt długie dygresje. Szanuj ich czas i uważność.
  6. Zadbaj o jakość. Nie pozwól, żeby stuknięcia, szumy, pogłosy na ścieżce audio, czy nieostrości i bałagan w tle na ścieżce video zniechęciły widza do dalszego oglądania. Nagrywaj swoje filmy w studiu choćby takim jak nasze, by zyskać powtarzalność, dobrą jakość i przede wszystkim pomoc. Doradzimy Ci, pokierujemy i zadbamy o najwyższą jakość obrazu, dźwięku i montażu.
  7. Bądź naturalny, bądź sobą – profesjonalny, ekspercki, ale nie sztuczny czy nadęty. Znajdź równowagę pomiędzy jakością i naturalnością.
  8. Zadbaj o chwytliwy tytuł i miniaturkę. Niech Twoje materiały zaciekawiają i zwracają uwagę. Dobry tytuł to nie jest zbędny szczegół, to kluczowy szczegół, by ktoś kliknął i obejrzał.
  9. Promuj, także niestandarowo, np. włączaj się w rozmowy na grupach i wrzucaj linki ze swoimi filmami.
  10. Nie oszukuj. Jeśli wiesz dobrze, jakie kroki po kolei trzeba zrealizować, żeby film był dobry, nie pomijaj żadnego, ale udoskonalaj i analizuj statystyki, mierz efekty.

A jeśli nie chcesz być z tym tematem sam, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy!

Studio do nagrywania filmów marketingowych – szkoleń, kursów, lekcji online

Studio do nagrywania filmów marketingowych – szkoleń, kursów, lekcji online

Zapraszamy do naszego studia filmowego w Lesznie. Nagraj z nami szkolenie, kurs, instruktaż. Zbudujemy dla Ciebie plan, zadbamy o aspekty techniczne, pomożemy się przygotować. Przyjdź ze swoją wiedzą, a my zajmiemy się resztą! Jeśli wolisz nagrywać u siebie w firmie, nie ma problemu, nasze studio jest mobilne, możemy zrealizować Twoje filmy tam, gdzie będzie dla Ciebie wygodnie. Nagrywanie nigdy nie było takie proste. Skorzystaj z naszego wsparcia i wznieś swój marketing na nowy poziom.

Video marketing to aktualnie najbardziej rozwijający się trend. Zastanawiasz się, czy podjąć się tego wyzwania i uruchomić video ścieżkę w swojej firmie? Przeanalizuj te argumenty i skontaktuj się z nami. Rozmowa nic nie kosztuje, a da świeże perspektywy. Zapraszamy!

W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja na rynku jest coraz większa, kluczem do sukcesu dla wielu firm staje się innowacyjne podejście do promocji i marketingu. Wśród różnorodnych narzędzi, jakie są dostępne dla marketerów, video marketing wyróżnia się jako niezwykle skuteczna strategia. Dlaczego warto zainwestować w nagrywanie filmów i szkoleń wideo? Poniżej przedstawiamy kilka istotnych powodów.

1. Zwiększone zaangażowanie widza

Wideo to medium, które potrafi przyciągnąć uwagę widza i zatrzymać ją na dłużej niż tradycyjne treści tekstowe. Ludzie są bardziej skłonni oglądać krótkie filmy niż czytać długie artykuły. Dzięki wideo można przekazać informacje w sposób bardziej przystępny i angażujący, co przekłada się na większe zaangażowanie widzów.

2. Wzrost zasięgu i widoczności

Wideo mają ogromny potencjał w zakresie dotarcia do nowych odbiorców i zwiększenia widoczności marki w internecie. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak YouTube, Facebook, Instagram czy TikTok, filmy mogą być łatwo udostępniane i szeroko rozpowszechniane, co pozwala dotrzeć do znacznie większej liczby osób niż tradycyjne formy reklamy.

3. Budowanie zaufania i autorytetu

Dobrze wykonane filmy mogą pomóc w budowaniu zaufania i pozycjonowaniu marki jako eksperta w danej dziedzinie. Wideo prezentujące ekspercką wiedzę, opinie klientów czy kulisy produkcji przekazują widzom wrażenie autentyczności i wiarygodności, co może przyczynić się do zwiększenia lojalności klientów.

4. Skuteczność w edukacji i szkoleniach

Wideo to doskonałe narzędzie nie tylko w promocji produktów czy usług, ale również w edukacji i szkoleniach. Firmy coraz częściej wykorzystują filmy instruktażowe, webinarium czy wideolekcje do przekazywania wiedzy swoim pracownikom oraz klientom. Taka forma komunikacji jest nie tylko bardziej przystępna, ale również pozwala lepiej utrwalać przekazywane informacje.

5. Wyróżnienie się na tle konkurencji

W obecnych czasach, kiedy większość firm korzysta z tradycyjnych form reklamy, nagranie i udostępnienie ciekawego filmu może być doskonałym sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencji. Innowacyjne podejście do promocji może przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i sprawić, że firma zostanie zapamiętana.

Podsumowując, video marketing to nie tylko trend, ale także kluczowa strategia dla współczesnych biznesów. Inwestycja w nagrywanie filmów i szkoleń wideo może przynieść wiele korzyści, w tym zwiększone zaangażowanie widzów, wzrost zasięgu i widoczności marki, budowanie zaufania i autorytetu, skuteczność w edukacji oraz możliwość wyróżnienia się na tle konkurencji. Dlatego warto zainwestować w rozwój tej formy komunikacji i wykorzystać jej potencjał na rzecz rozwoju własnego biznesu. Zapraszamy do współpracy!

sesje zdjęciowe produktów 0

Co chce wiedzieć klient?

Co chce wiedzieć klient? Czy przypominasz sobie siebie podczas dokonywania zakupów? Na jakich opiniach o produkcie Ci zależy? Tych pozytywnych czy negatywnych? Okazuje się, że najbardziej interesują nas te drugie. Dlaczego?

Według Marcusa Sheridana jako skuteczni sprzedawcy nie powinniśmy chować głowy w piasek, tylko wywoływać kłopotliwe pytania, które mogą pojawić się w głowach naszych klientów, zadać je w przekazie marketingowym firmy oraz znaleźć na nie odpowiedzi. Więcej o jego strategii sprzedażowej przeczytasz w książce pt: Co chce wiedzieć klient.

Oto kilka jego cennych rad:

Bądź przewodnikiem dla swoich klientów, niech Twój marketing będzie wartościowy.

Musisz być autorytetem dla swoich klientów i odpowiedzieć im na każde możliwe pytanie. Stawaj się nauczycielem, przewodnikiem. Dzięki temu marketing jest w stanie kreować i dostarczać wartości. Piękno nauczania tkwi w tym, że jego wpływ nie ma granic.

Nie rozdzielaj marketingu i sprzedaży.

Być może nie powinniśmy już rozdzielać tak wyraźnie marketingu i sprzedaży. To rozróżnienie czasem może prowadzić do popełnienia strategicznego błędu. Zamiast koncentrowania się na sztywnych podziałach, warto ułożyć procesy, a następnie testować je i wyciągać wnioski, a w oparciu o nie modyfikować model.

Buduj zaufanie klientów.

Niezależnie, jak bardzo uważamy, że nasza branża jest specyficzna, to wszystkich sprzedawców łączy jedno. Tym wspólnym elementem jest zaufanie klientów. Możesz je zdobyć dzięki temu, że Twoja komunikacja będzie transparentna. Mów o problemach i przekształć je w siłę.

Sądzimy, że unikając problemu (czy pytania), sprawimy, że on zniknie, ale tak się nie dzieje. A ignorowanie go niszczy zaufanie. Pamiętaj, liczenie na ignorancję klienta przestało być opłacalną strategią w sprzedaży i marketingu.

Nie uganiaj się za klientami, tylko ich przyciągaj.

Content marketing, czyli marketing treści ma być po prostu edukowaniem klientów i rozwiązywaniem ich problemów po to, by zdobyć ich zaufanie.

Sądzimy, że unikając problemu (czy pytania), sprawimy, że on zniknie, ale tak się nie dzieje. A ignorowanie go niszczy zaufanie. Pamiętaj, liczenie na ignorancję klienta przestało być opłacalną strategią w sprzedaży i marketingu.

A zatem: co chce wiedzieć Twój klient?

Ile to kosztuje? Jakie problemy wiążą się z Twoim produktem i usługą?

Twórz zestawienia i porównania, a także rankingi.

Jaka jest różnica między….? Odpowiadaj na pytania, które słyszysz od klientów. Załóż, że Twoi potencjalni klienci znają każde inne rozwiązanie, dostawcę i konkurenta na rynku. Rozbierz swoją usługę czy produkt na czynniki pierwsze i komentuj je, tworząc rankingi. Napisz o tym, co jest w nich innowacyjne i pierwszorzędne. Pisz z pozycji eksperta.

Twórz konsekwentnie transparentne treści i buduj zaufanie. Nie zapominaj, że część treści nie wybrzmi, jeśli nie otoczysz jej odpowiednimi zdjęciami Twojej firmy, produktów, filmami szkoleniowymi oraz infografikami, które nadadzą lekkostrawną formę graficzną Twojej komunikacji.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, zajrzyj do naszej oferty i zobacz, jak możemy Ci pomóc.

jak zwiększyć sprzedaż brian tracy (1)

Chcesz sprzedawać więcej? Przeczytaj, jak możesz odnieść sukces w sprzedaży.

Chcesz sprzedawać więcej?
Przeczytaj, jak możesz odnieść sukces w sprzedaży.

jak zwiększyć sprzedaż brian tracy (1)
jak zwiększyć sprzedaż brian tracy (2)

Strach przed porażką to najczęstsza przyczyna niepowodzeń, nie tylko w sprzedaży i nie tylko po stronie sprzedawcy, ale także kupującego. Boimy się odrzucenia, skrytykowania, braku akceptacji i wtopy. Dlatego sprzedawca boi się dzwonić, a klient boi się kupić.

A co by było, gdybyśmy cały proces zakupowy zbudowali na zaufaniu?

W tym artykule spotykamy się, nie po to, żeby teoretyzować na tematy motywacyjne i te związane z rozwojem osobistym, ale żeby wzmocnić się konkretami. W tym celu poznasz instrukcję Briana Tracy z książki: Psychologia sprzedaży.

 

Zobacz, które z jego 10 wskazówek są dla Ciebie nowe i od razu zacznij je wdrażać. Nie czekaj, tylko testuj, zanim o nich zapomnisz.

1. Nie traktuj odmowy klienta jako osobistą krytykę. „NIE” jest jedną z 2 możliwych odpowiedzi klienta na Twoją ofertę i to tyle. Nie upatruj w tym większego znaczenia. Poza tym aż 80% sprzedaży zamyka się dopiero po piątej rozmowie.

 

2. Bazą do skutecznej sprzedaży jest sympatia. Najpierw musisz zadbać o siebie, pozytywną samoocenę i entuzjazm w dialogu wewnętrznym z samym sobą, a potem musisz wypracować szczere i miłe porozumienie z potencjalnym kontrahentem.

 

3. Ustal, do czego dążysz i zapisz swoje cele. Jak powiedział Dan Dierdorf: Jeśli mam właściwe cele i dążę do nich najlepszą drogą, jaką znam, wszystko inne się temu podporządkowuje. Jeśli robię to, co trzeba, wiem, że osiągnę sukces. Wyznacz cele precyzyjnie i skonkretyzuj etapowymi zadaniami. Dojdź do takiego poziomu szczegółu, by móc ustalić, ile rozmów muszę wykonać dzisiaj, żeby zarabiać kwoty, które mnie interesują. Planuj zadania i wizualizuj cele. Każdy postęp w życiu zaczyna się od doskonalenia obrazów mentalnych – Brian Tracy: Psychologia sprzedaży

 

4. Pamiętaj, że nie sprzedajesz produktu czy usługi ze swojej oferty, ale rozwiązanie potrzeb Twojego klienta. Twój klient kupuje emocjonalnie.

 

5. Sprzedawanie polega na zadawaniu pytań. Kto zadaje pytania, ten ma przewagę.

 

6. Sprzedaż idzie w parze ze słowami, ale kupuje się w milczeniu. Słuchaj klienta, rób pauzy w rozmowie.

 

7. Jakość nigdy nie jest podstawowym powodem zakupu. Ważniejsza niż jakość jest użyteczność tego, co oferujesz.

 

8. Planuj etapy swojego kontaktu z klientem, by nic nie było przypadkowe.

 

9. Cena podana zbyt wcześnie, zabija sprzedaż.

 

10. Ucz się i rozwijaj, testuj w praktyce zdobytą wiedzę i przekuwaj ją na umiejętności. Ludzie nie mają doskonałej sprzedaży w genach. Jest ona efektem nauki i pracy. Trzymaj się konkretów. Rób to, co naprawdę ważne, a nie to, na co akurat masz ochotę.

 

Jeśli podobają Ci się instrukcje Briana Tracy, sięgnij po jego książkę: Psychologia sprzedaży. No i koniecznie napisz do naszego studia fotograficznego, jakimi zdjęciami produktowymi możemy wesprzeć Twoją sprzedaż.

medialne-centrum-1
medialne-centrum-2
medialne-centrum-3
zdjęcia na białym tle (1)

Czym jest packshot? Dlaczego wykonanie dobrego packshotu warto zlecić profesjonalnemu fotografowi?

Czym jest packshot? Dlaczego wykonanie dobrego packshotu warto zlecić profesjonalnemu fotografowi?

Marketing zajmuje Ci za dużo czasu? A może Twój dział marketingu nie jest w stanie realizować zaplanowanych strategii, bo brakuje czasu na tworzenie contentu – zdjęć produktowych, tekstów blogowych, filmów do rolek?

Nasze studio fotograficzne wspiera działy marketingu poprzez dostarczanie gotowych i kompletnych treści fotograficznych, filmowych i tekstowych.

Możesz bezpłatnie przetestować nasze usługi i regularnie korzystać z naszego wsparcia.

Jeśli jednak wolisz działać sam, zapraszamy do krótkiej lektury o tym, od czego trzeba zacząć, by móc tworzyć skuteczny marketing i sprzedawać online.

zdjęcia na białym tle (1)
packshoty (8)
packshoty

Packshoty, czyli zdjęcia produktowe na białym lub jasnym, neutralnym tle.

Opowiemy Ci o tym, jak powstają tego typu zdjęcia w naszym studiu fotograficznym. Możesz potraktować nasz sposób pracy jak wskazówki. Jeśli jednak uznasz, że opracowanie takich zdjęć wymaga zbyt wiele czasu i zaangażowania, daj nam znać, chętnie pomożemy.

Jak przygotowujemy zdjęcia produktowe typu packshot?

  1. POZNAJEMY PRODUKT, KTÓRY BĘDZIEMY FOTOGRAFOWAĆ

Najpierw uczymy się produktu. Oglądamy go z każdej strony, zwracamy uwagę na jego detale, mocne strony, czasem wykonujemy ujęcia testowe, żeby zobaczyć, czy przyjęty kąt najlepiej odda proporcje. Sprawdzamy na stronie naszego Klienta, z jakiej perspektywy dotychczas fotografował swoje produkty. Lubimy spójność przekazu, dlatego stawiamy na powtarzalność ekspozycji.

 

2. PROJEKTUJEMY PLAN ZDJĘCIOWY I OŚWIETLENIE DO SESJI FOTOGRAFICZNEJ

Gdy już zapoznamy się z produktem, przygotowujemy plan zdjęciowy, czyli tło i odpowiednie oświetlenie. W przypadku większych produktów, musimy zapewnić sobie możliwość odejścia z aparatem, by uniknąć zakrzywiania pionów. Światła zawsze dobieramy indywidualnie, czasem są to światła ciągłe, a czasem lampy błyskowe.

 

3. WYKONUJEMY ZDJĘCIA PRODUKTOWE, WYBIERAMY UJĘCIA, PRZYGOTOWUJEMY WSTĘPNĄ OBRÓBKĘ KOLORYSTYCZNĄ, EKSPORTUJEMY PLIK ZDJĘCIOWY DO JPG

Po wykonaniu ujęć, wybieramy te, które spełniają wszystkie kryteria i przepuszczamy przez pierwszy program, korygując kontrast i balans bieli. W ten sposób uzyskujemy format jpg, który następnie jest poddany obróbce graficznej w programie graficznym.

 

4. WYCINAMY Z TŁA, KORYGUJEMY PERSPEKTYWĘ, ZACZYNAMY RETUSZ

Najpierw wycinamy z tła. A następnie rozpoczynamy matematyczny taniec, by wyrównać kąty, linie poziome, pionowe i skośne. Uwielbiamy piony, poziomy i proporcje, więc te zabiegi są dla nas bardzo ważne. Istnieją możliwości zautomatyzowania tych prac, jednak nie wszystkie programy radzą sobie z jasnymi produktami, czy też takimi, które zawierają wiele szczegółów konstrukcyjnych. Jeśli produktem jest na przykład agregat prądotwórczy, ze sporą liczbą rurek, kabli, przełączników, programy wycinające z tła gubią niektóre elementy. Dużo czasu potrzeba potem na sprawdzenie zdjęcia. Podobnie jest z jasnymi meblami, które z powodu braku wyraźnych granic pomiędzy krawędzią produktu a jasnym tłem są źle czytane przez programy do wycinania z tła.

 

5. RETUSZUJEMY WYKADROWANE I WYPROSTOWANE ZDJĘCIE

Gdy nasz produkt jest już osadzony na idealnie białym tle i uzyskał swój doskonały kadr, przystępujemy do retuszu. Rozpoczyna się kropkowanie, wyrównywanie odbić, kolorów, odcieni, korekcja defektów. Pracujemy na dużym zoomie, żeby produkt był zadbany w każdym fragmencie.

 

6. AUDYTUJEMY JAKOŚĆ GOTOWEGO ZDJĘCIA

Nasze zdjęcie produktowe wydaje się być gotowe i idealne? Czasem tak wydaje się tylko osobie, która spędziła nad nim godzinę czy dwie. To naturalne, że pracując nad zdjęciem, tracimy do niego dystans. Dlatego tak ważne jest przekazanie gotowych zdjęć do osoby, która w naszej firmie odpowiada za audyt. Innymi słowy, zdjęcia trafiają pod lupę osoby zewnętrznej, która nie pracowała nad zdjęciami. Świeżym okiem ocenia według poszczególnych kryteriów – sprawdza kadr, krawędzie, piony, poziomy, efekt retuszu i zgodność kolorystyczną.

 

7. WYSYŁAMY DO KLIENTA DO AKCEPTACJI

Dopiero po naszym audycie wewnętrznym wysyłamy zdjęcia do Klienta, oszczędzając w ten sposób jego czas.

 

8. PRZYGOTOWANIE DOCELOWYCH FORMATÓW I PRZESŁANIE PLIKÓW

Gdy wszystkie ujęcia z sesji są już zaakceptowane, możemy przygotować docelowe formaty, nazwać pliki zgodnie z wytycznymi i przesłać je na maila lub umieścić na platformie do pobrania.

 

9. CO DALEJ?

Gdy podstawowe zdjęcia produktowe na białym tle są gotowe, zaakceptowane i przesłane, możemy działać dalej, czyli wykonujemy zdjęcia aranżacyjne, sesję lifestyle, by uzyskać naturalne a zarazem efektowne zdjęcia na Instagram. W kolejnym kroku, nagrywamy filmy:

– poziome, które zwykle trafiają na YouTube, a stamtąd do galerii produktu. Ich zadaniem jest objaśnienie, jak działa produkt

– pionowe, dedykowane platformom takim jak Tik Tok, Instagram i YouTube.

Co potrzebujesz, by samodzielnie zrobić packshot?

– aparat fotograficzny, statyw

– tło i lampy błyskowe lub ze światłem stałym

– komputer z oprogramowaniem

– czas.

 

Jeśli po wykonaniu packshotów chcesz wykonać także sesję aranżowaną lub zdjęcia do social mediów, potrzebujesz także:

– wnętrza

– modela

– rekwizytów.

 

A teraz wróćmy do tytułowego pytania:

czy opłaca się robić zdjęcia produktowe we własnym zakresie?

Z naszej perspektywy nie, ponieważ ilość czynności do wykonania przy tworzeniu packshotów i innych zdjęć potrzebnych w komunikacji marketingowej na długo odrywa nas od ważniejszych zajęć, jakie zawiera nasza checklista, takich jak:

– opracowanie i aktualizowanie lejka marketingowego

– ujednolicenie komunikacji i nadanie jej odpowiedniego brandu

– stworzenie i przypilnowanie procesów, które są związane z budowaniem siatki tematycznej i pozyskiwania konwersji.

 

Przy budowaniu strategii marketingowej ważna jest wolna głowa, skupienie, możliwość procesowego działania i nieustanne dokształcanie się w możliwościach dynamicznie zmieniających się mediów online.

Tymczasem aktywność marketingowa w mediach społecznościowych wydaje się nie mieć końca. Zabiera mnóstwo czasu. Dlatego oddelegowanie zdjęć, filmów i tekstów jest sporym ułatwieniem.

 

Chętnie Was wesprzemy zarówno w packshotach, jak i w regularnym dostarczaniu foto contentu i filmów lifestyle do publikacji w mediach społecznościowych.

 

Gwarantujemy:

– wysoką jakość packshotów i staranną obróbkę

– sprawne działanie

– kreatywne i różnorodne ujęcia lifestyle, dopasowane do Twojego brandu

– filmy produktowe poziome i pionowe.

 

Dzięki tym materiałom, oszczędzisz czas i skorzystasz z naszych świeżych pomysłów. W międzyczasie nasz zespół nauczy się Twoich produktów i zyskasz sprawdzonego i zaangażowanego partnera do współpracy.    

Twoje media społecznościowe nabiorą nowego tchnienia, a Twój grafik wreszcie odzyska wyporność.

Przyślij swoje produkty do naszego studia fotograficznego na bezpłatną sesję testową.

Poznajmy się w działaniu. Zaufajmy sobie i korzystajmy z mocy zespołu i współpracy!

sesje fotograficzne lifestyle (3)
studio fotografii produktowej leszno (2)
studio fotografii produktowej leszno (3)
1 medialne centrum fotografia reklamowa leszno

Jakie są najczęstsze problemy do rozwiązania w działach marketingu związane z obsługą sklepów internetowych?

Jakie są najczęstsze problemy do rozwiązania w działach marketingu związane z obsługą sklepów internetowych?

Działy marketingu sklepów internetowych mogą napotykać różnorodne problemy w swojej codziennej pracy. Zobacz, z czym najczęściej mierzą się marketingowcy obsługujący sklepy internetowe. Może w ich problemach odnajdziesz rozwiązanie dla zagadnień, które dotyczą Twojej pracy.

Analiza konkurencji to kluczowy zespół działań, który rozpracowują działy marketingu

Sklepy internetowe często działają w bardzo konkurencyjnym środowisku, gdzie wiele firm rywalizuje o uwagę i zakupy klientów. Dział marketingu musi stawić czoła konkurencji, starając się wyróżnić i przyciągnąć klientów do swojego sklepu.

Najpierw stwórz listę, kogo należy obserwować, kto jest Twoją główną konkurencją. Przeanalizuj, czym działania konkurencji się wyróżniają, jaka jest jej strategia. Zapisz w kalendarzu, by raz na kwartał wrócić do tej analizy. Wnioski zapisz, by przy następnej analizie móc porównać.

Podstawowym błędem jest podejmowanie kreatywnych, ale spontanicznych akcji. Kluczem jest dobrze przemyślana strategia i w oparciu o nią skonstruowany proces – powtarzalny i mierzalny.

Zaprojektuj swoją ścieżkę marketingową. Ustal, do jakich klientów chcesz docierać. Jaki jest Twój klient idealny, jaki jego problem możesz rozwiązać. Zastanów się, gdzie go znajdziesz i przemyśl, w jaki sposób możesz go najpierw znaleźć, a następnie zatrzymać przy sobie. Jakie ciekawe treści możesz tworzyć, które go zainteresują.

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach nie wystarczy. Zadbaj o punkty styku

Wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, odgrywają kluczową rolę w pozyskiwaniu ruchu na stronę sklepu. Dział marketingu musi zapewnić optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek (SEO) i pracować nad zwiększaniem widoczności sklepu w wynikach wyszukiwania. Ale nie daj się nabrać na moc bezdusznych artykułów blogowych seo. Pisz o konkretnych problemach, jakie produkty z Twojego sklepu internetowego rozwiązują, jakie wartości zapewnią Twojemu klientowi. Podawaj przykłady, opisuj historie. Klasyczne teksty SEO z nadmiarem słów kluczowych i nieciekawą treścią, pozbawioną wiedzy eksperckiej nie zainteresują czytelników i w związku z tym nie będą pozycjonowały.

Pamiętaj, że sam artykuł blogowy nie wystarczy. Ciekawa treść musi mieć czytelnika, którego trzeba złapać. Do tego najlepszymi źródłami są media społecznościowe. W którym z nich dobrze się czujesz? Nie wybieraj wszystkich. Łap kontakty tam, gdzie masz największe szanse. Jeśli Twoim żywiołem nie jest tworzenie śmiesznych filmów, to odpuść TikToka. Jeśli masz wiele różnych atrakcyjnych zdjęć, postaw na Instagram. Jeśli chcesz się dzielić wiedzą ekspercką, wypróbuj LinkedIN. Jeśli często bywasz na Twitterze i lubisz szybkie, krótkie posty, to działaj właśnie tam.

Konwersja klientów w sklepie internetowym i zatrzymanie ich przy sobie poprzez atrakcyjne treści

Marketing musi prowadzić działania mające na celu zwiększenie konwersji odwiedzających klientów oraz utrzymanie istniejących. Wyzwaniem jest znalezienie pomysłu i czasu na te dwutorowe działania. Bo z jednej strony musisz tworzyć skuteczne strategie marketingowe nastawione na pozyskiwanie kontaktów, a z drugiej – na utrzymywanie ich przy sobie i ocieplanie relacji z nimi.

Analiza danych – mierzenie wyników to podstawa skutecznego marketingu e-commerce

Sklepy internetowe generują duże ilości danych dotyczących ruchu na stronie, konwersji, preferencji klientów itp. Analizuj te dane i wyciągaj wnioski, aby zwiększać efektywność swoich działań marketingowych. Skaluj najskuteczniejsze ścieżki.

Personalizacja - gdy mówisz do wszystkich, to nie mówisz do nikogo

Klienci oczekują coraz bardziej spersonalizowanych doświadczeń zakupowych. Dział marketingu musi dostosować swoje kampanie i komunikację do indywidualnych preferencji i potrzeb klientów. To wymaga zaawansowanych narzędzi do analizy danych oraz umiejętności segmentacji i tworzenia spersonalizowanych ofert. Buduj więc historie, podawaj przykłady i ilustruj swoje treści wiarygodnymi, naturalnymi, ale przy tym profesjonalnymi zdjęciami i materiałami video.

Budżet – nie licz na efekty organicznego wyszukiwania. To udaje się tylko nielicznym

Skuteczne działania marketingowe wymagają odpowiedniego budżetu. Dział marketingu może mieć trudności z alokacją wystarczających środków na kampanie reklamowe, działania promocyjne i rozwój strategii marketingowej. Jednak warto dopalać działania płatnymi kampaniami, by obserwować efekty na większej skali.

Trendy i innowacje – ucz się, rozwijaj swoje kompetencje i wdrażaj

Świat marketingu online jest dynamiczny i stale ewoluuje. Musisz być świadomy najnowszych trendów, narzędzi i technologii, aby być konkurencyjnym. Brak aktualnej wiedzy na temat nowych możliwości może ograniczać skuteczność działań marketingowych. Sama teoria nie wystarczy. Potrzebna jest praktyka – przekuwanie nowo zdobytej wiedzy na działanie.

Czas – najcenniejszy zasób świata

I tu chętnie Ci pomożemy. Bo stworzenie grafik, zdjęć i filmów na media społecznościowe, do galerii produktów czy artykułów blogowych to przytłaczające zajęcie dla działów marketingu ze względu na brak czasu. Sesja zdjęciowa wymaga sprzętu, miejsca, rekwizytów, oświetlenia, modeli i przede wszystkim wolnej głowy.

Nasz zespół od wielu lat wspiera sklepy internetowe w opracowaniu zdjęć produktowych i video. Pomaga nam w tym:

– duże, wielofunkcyjne studio fotograficzne,

– szeroka baza lokalizacji do zdjęć lifestyle,

– spora grupa modeli, z którymi współpracujemy,

– profesjonalny sprzęt do wielu różnych działań specjalnych

– doświadczenie i zaangażowanie naszego zespołu

– sprawne działanie, dzięki któremu nie czekasz długo na materiały

– kreatywność, entuzjazm, nieustanny rozwój po naszej stronie i masa pomysłów

– otwartość, pomysłowość.

Zastanawiasz się, czy Twój budżet przeznaczony na marketing wystarczy też na fotografię reklamową? Napisz do nas. Nasze oferty są przyjazne klientom.

Wyślij nam produkt na sesję testową i napisz, jak możemy Ci pomóc. Jeśli sam do końca nie wiesz, jakie materiały będą Ci potrzebne, porozmawiajmy i zastanówmy się wspólnie. Warto wspierać swoje pomysły burzą mózgów w zespołach i skorzystać z zaangażowania niezależnych osób.

Oczywiście, wymienione problemy mogą się różnić w zależności od konkretnego sklepu internetowego i branży, w której działa. Każdy sklep może napotykać również swoje unikalne wyzwania związane z marketingiem. Napisz do nas, jeśli szukasz wsparcia w działaniach marketingowych. Chętnie podzielimy się wiedzą, doświadczeniem i przygotujemy content dla Twoich produktów.

1 medialne centrum fotografia reklamowa leszno
2 fotografia reklamowa leszno
medialne centrum 1

Zdjęcia a social media – co musisz wiedzieć?

Zdjęcia a social media – co musisz wiedzieć?

medialne centrum 1

Zdjęcia w mediach społecznościowych są nieoderwalnym elementem tworzenia wizerunku Twojej marki osobistej, firmy czy produktu. Dobra fotografia to pierwszy element, który rzuca się w oczy odbiorcy. Nie zawartość, emotki czy przycisk kontaktu, a właśnie zdjęcie. To ono przykuwa uwagę, wzbudza zainteresowanie i zachęca do zgłębienia poruszanego tematu oraz przeczytania załączonego tekstu. To przede wszystkim z tego powodu istotny jest sposób przygotowania grafiki, którą opublikujesz na swoim koncie w social mediach. One nie tylko pomogą klientom zapamiętać Twoje produkty, ale również nawiązać z Tobą więź.  

Dobrze wykonane i przede wszystkim profesjonalne zdjęcia to narzędzie, które przyczyni się do wzrostu widoczności w sieci oraz rozpoznawalności wśród stałych i nowych klientów. Dzięki współpracy z licznymi firmami o różnych specjalizacjach oraz wieloletnim doświadczeniu w fotografii, wiemy jak oddać wyjątkową atmosferę Twojej firmy, jej osobowość, klimat oraz w jaki sposób przedstawić Twoje produkty. Nie powielaj więc zdjęć ze stocków. Postaw na indywidualne podejście i zleć wykonanie sesji produktowej profesjonalistom. Jeśli szukasz firmy w Lesznie, która zajmuje się fotografią reklamową, skontaktuj się z nami, a wspólnie stworzymy najbardziej odpowiadające Twojej koncepcji zdjęcia.

Na co zwrócić uwagę publikując zdjęcia w social mediach?

Nie tylko estetyka odgrywa główną rolę w procesie prowadzenia konta na mediach społecznościowych. Oprócz niej ważną rolę odgrywają inne czynniki, które składają się na satysfakcjonujący rezultat końcowy.

Przede wszystkim zwróć uwagę na publikowane zdjęcia. Fotografie, znajdujące się bezpośrednio obok siebie nie mogą być podobne. W innym przypadku zleją się w jedną, niezbyt zrozumiałą całość. Efektem tego będzie nieporządek na Twoim profilu oraz brak zainteresowania ze strony odbiorców. Żadne zdjęcie nie będzie się wyróżniać ani skupiać na sobie uwagi, a przecież właśnie takie jest jego zadanie. Ma być oryginalne i wzbudzać zaangażowanie, od którego zależy czy dany produkt zostanie wypromowany. Aby tak było każdy kadr musi opowiadać swoją własną historię, jednocześnie tworząc spójną i harmonijną całość, na którą miło jest patrzeć. To właśnie takie konta mają największą siłę przebicia i są zapamiętywane przez odbiorców.

Znaczące jest również, aby charakter fotografii był zgodny z branżą Twojej działalności. Tylko w ten sposób Twoja praca będzie odbierana jako rzetelna i wzbudzi zarówno sympatię jak i zaufanie. W zależności od tego czym zajmuje się Twoja firma, warto przeplatać posty ze zdjęciami reportażowymi z tymi produktowymi. Albo szczególnie zadbać o to, aby zdjęcia Twoich produktów wykonywane były w ciekawych lokalizacjach.

Należy także pamiętać o tym, by zachować spójność fotografii. Wskazane jest aby wszystkie były zachowane w podobnym stylu lub aby na każdym ze zdjęć znajdował się element charakterystyczny, który będzie łączył je bezpośrednio z innymi.

Coraz więcej osób korzysta z triku jakim jest dopasowywanie do siebie całej grupy zdjęć. Najczęściej dobiera się dziewięć fotografii, bo właśnie tyle wyświetla się na stronie głównej. Trudne jest jednak ułożenie tego w głowie i przeniesienie prosto na profil. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem są aplikacje ułatwiające planowanie postów. Dzięki nim możesz załadować kilka zdjęć do przodu i ocenić fakt czy wyglądają one razem spójnie. Z takich aplikacji korzystają blogerzy, ale również firmy specjalistyczne, które sprawdzają w ten sposób kolorystykę i spójność.

Najważniejszym punktem dodawania zdjęć na social media jest oczywiście zaangażowanie odbiorców. Bez niego trudno jest rozwijać swoje konto oraz społeczność na nim zgromadzoną. Nie usuwając wcześniejszych zdjęć, tworzysz pewną historię i zwiększasz tym samym szansę na to, że ktoś się nią zainteresuje. Wtedy taki nabywca zacznie dopytywać, a każdy napisany komentarz zacznie zwiększać ruch i tym samym zasięg posta. Do tego mogą posłużyć również ciekawe akcesoria i produkty, wzbudzające zainteresowanie.  Podobnie zadziałają interesujące lokalizacje. Wszystko co może mieć jakikolwiek pozytywny wpływ na odbiorców powinno zostać natychmiast wykorzystane. Opłaca się także nawiązywać w publikowanych zdjęciach do aktualnych wydarzeń czy uroczystości. Pokazać w ten sposób swoją aktualność i szybko reagować na panujące trendy. W opisach pod postem zamieszczaj pytania, które zachęcą klientów do odpowiedzi. Nakłaniaj ich do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami czy doświadczeniami. W ten sposób angażujesz ich aktywność jednocześnie uzyskując istotne informacje, które mogą ułatwić Ci planowanie nadchodzących działań.

Komu oferujemy swoje usługi?

Nasze działania kierujemy do:

  • Artystów i twórców, którzy promują swoje działania w sieci,
  • Firm mających swoje konta na portalach społecznościowych
  • Osób indywidualnych sprzedających swoje produkty i usługi w social mediach
  • Hoteli i restauracji aktywnie działających w mediach społecznościowych
  • Miejsc kultury i rozrywki chcących znaleźć więcej możliwości na promowanie swoich atrakcji
  • Firm tworzących własny sklep internetowy

 

Medialne centrum to firma w Lesznie, zajmująca się fotografią produktową na wielu płaszczyznach. W naszym studio powstają zdjęcia produktowe, ale także aranżacyjne. Organizujemy również sesje lifestyle, które gwarantują wszechstronny charakter materiałów. Jeśli szukasz fotografa, który spełni Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami i wspólnie ustalimy szczegóły.

Jak przygotować się do sesji?

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego zanim rozpoczniemy przygotowania do sesji, chcemy poznać Twoje preferencje i standardy. Ustalimy, czy sesja ma odbyć się w studio fotograficznym czy może spróbujemy swoich działań w przestrzeni otwartej. Określimy dokładną ilość zdjęć jaką wykonamy. Jeśli nie masz pomysłu na taką sesję, wspólnie przeanalizujemy mocne strony Twojego wizerunku oraz profil Twojej działalności, tak aby wyeksponować najistotniejsze atrybuty na zdjęciach. Przegadamy kwestię ubioru o ile na fotografii będzie obecny model. W takich okolicznościach przeprowadzimy Cię przez każdy etap sesji, wspomożemy radą oraz zadbamy o Twój komfort i pewność siebie.

Kadr zdjęcia na social media.

Media społecznościowe zmuszają nas do kadrowania zdjęć do konkretnego formatu. W większości przypadków jest to forma kwadratu lub pionowa. Z tego powodu fotografie są uprzednio docinane, aby lepiej prezentowały się w danych social mediach. Jednak największe znaczenie ma to w przypadku Instagrama. W przypadku Facebooka pole manewru jest nieco większe, bo sprawdzą się tam grafiki zarówno pionowe jak i poziome. W trakcie procesu kadrowania zdjęcia trzeba przemyśleć czy przed publikacją go na Twoim profilu, będziemy coś na nim umieszczać. Na przykład logo Twojej firmy lub treść. Jeśli tak należy wcześniej wygospodarować miejsce na fotografii dla takich dodatków. Jeśli masz taką możliwość warto eksperymentować z tego typu wstawkami. Mogą one uatrakcyjnić Twój przekaz i tym samym przyciągać uwagę odbiorców.

Co oprócz zdjęć lifestyle?

W naszym studio powstają zarówno zdjęcia produktowe, zwane packshotami, a także zdjęcia aranżacyjne. Oprócz tego stworzymy dla Ciebie film reklamowy lub jego krótszą wersję, która nada się do publikacji zarówno jako reels jak i tiktok. Działamy również jako fotoreporterzy, dlatego z chęcią będziemy towarzyszyć Tobie i Twojej firmie podczas uroczystości lub eventów firmowych. Przygotujemy z tego dnia pełną fotorelację i wideo, będące skrótem całej imprezy. Wspólnie zadbamy o kreatywny i estetyczny content na Twoich profilach społecznościowych. Zainteresowany?

medialne-centrum 3
medialne centrum 2

Od dobrego do wielkiego – jak pomóc firmie w zmianie z dobrej w wielką?

Od dobrego do wielkiego – jak pomóc firmie w zmianie z dobrej w wielką?

Dobrze zaprezentowany produkt to najlepsza wizytówka dla producenta czy sklepu internetowego. Jednak profesjonalny zestaw zdjęć to nie wszystko. Dlatego zapraszamy Was do lektury o podróży, w jaką warto wysłać swoją firmę, by rozwijała się wszechstronnie i podążała we właściwą stronę. Podzielimy się z Wami najważniejszymi według nas wskazówkami z książki Jima Collinsa – Od dobrego do wielkiego. Czynniki trwałego rozwoju i zwycięstwa firm.

Jak zaprogramować firmę na progres?

Przed nami pozycja: Jim Collins – Od dobrego do wielkiego. Czynniki trwałego rozwoju i zwycięstwa firm. Przyjrzyjmy się najważniejszym według nas kwestiom, które porusza autor na podstawie przeprowadzonych przez jego zespół badań.

Dobre jest wrogiem wielkiego.

Łatwo będąc dość dobrym utracić czujność i nie zauważyć na czas, że jakiś obszar naszej działalności wymaga zmian. Przyzwyczajamy się do dotychczasowego sposobu działania i przestajemy pobudzać się do stawiania nowych pytań do kwestionowania przyzwyczajeń.

Po pierwsze kto, a po drugie co.

Zatrudniaj w firmie osoby, co do których nie masz wątpliwości. Gdy będziesz miał właściwych ludzi na właściwych miejscach, nie będziesz musiał tracić energii na kontrolę, biurokrację czy wymyślanie celów i reguł. Daj zespołom mądrych liderów, którzy będą otwarci na słuchanie i wdrażanie, przy równoczesnej konsekwencji wobec przyjętego kierunku rozwoju. Stawiaj na ludzi myślących długofalowo, których ambicja jest skierowana na rozwój przedsiębiorstwa, a nie tylko na chwilowe profity.

Zasada okna i lustra.

Gdy coś idzie nie tak, nadchodzi kryzys, czy piętrzą się trudności do rozwiązania, nie spoglądaj za okno, by szukać winnych, ale w lustro.

Zasada Jeża.

Zastanów się nad 3 kręgami i odnajdź to, co jest ich punktem wspólnym:

  1. Co jest Twoją największą pasją?
  2. W czym możesz być najlepszy?
  3. Za co inni będą chcieli Ci zapłacić?

Idź za tym konsekwentnie. Niech wybrany profil działalności będzie jak jeż, który zawsze stosuje tę samą metodę. Przedsiębiorstwom, które stały się wielkie, opracowanie Zasady Jeża zajęło średnio 4 lata. Formułowanie Zasady Jeża to długotrwały i wyczerpujący proces, a nie pojedyncze wydarzenie. […] Niewiele firm ma dość dyscypliny, by sformułować swoją Zasadę Jeża, a jeszcze mniej, by zgodnie z nią działać. Nie potrafią pojąć pewnej prostej, ale paradoksalnej reguły: im większa dyscyplina organizacji w trzymaniu się swoich trzech kręgów, tym większe jej szanse na rozwój. […] Większość z nas wiedzie aktywne, ale niezbyt zdyscyplinowane życie. Mamy ciągle powiększające się listy rzeczy do zrobienia i próbujemy nabrać tempa, ciągle coś robiąc i robiąc. To się sprawdza naprawdę rzadko. […] Listy rzeczy, z których należy zrezygnować są ważniejsze niż listy rzeczy do zrobienia.

Progres nie perfekcja.

Rewolucje, restrukturyzacje i inne drastyczne zmiany – jak wynika z badań – nie przynoszą równie spektakularnych efektów. Transformacja to nie efekt jednego nadzwyczajnego skoku. Jedyny właściwy sposób na rozwój to: mozolne popychanie koła zamachowego.

Atmosfera prawdy.

Jest bardzo duża różnica pomiędzy możliwością powiedzenia tego, co się myśli, a możliwością zostania wysłuchanym. W jaki sposób tworzyć atmosferę prawdy?

  1. Zadawaj w zespole pytania zamiast zamykać tematy gotowymi odpowiedziami.
  2. Stawiaj na dyskusję i dialog, a nie na przymus.
  3. Szukaj przyczyn, a nie winnych.
  4. Dociekaj i postaw na otrzymywanie informacji zwrotnych.

Przedsiębiorstwa, które z dobrych stały się wielkie, na pierwszy rzut oka wydają się nudne i zwyczajne, ale po bliższym przyjrzeniu okazują się pełne ludzi, których cechuje wyjątkowa sumienność i niezwykłe zaangażowanie.

Nowe technologie.

Stosowanie przez firmę nowych rozwiązań technologicznych musi być w zgodzie z Zasadą Jeża. Nie można w nie inwestować tylko po to, by nie zostać w tyle. One także nie zastąpią wykonania pracy związanej z nakreśleniem swojego kierunku działań. Jednak: z pewnością technologia jest ważna. Nie można pozostać w tyle i marzyć o wielkości. Jednak sama technologia nie jest podstawową przyczyną ani wielkości ani upadku. […] Poleganie na technologii to raczej obciążenie niż przewaga. Z kolei właściwie wykorzystana i połączona z prostą, jasną i spójną koncepcją opartą na głębokim zrozumieniu technologia może stać się bardzo istotnym motorem zwiększającym tempo działań. […] W przedsiębiorstwach, które stały się wielkie, technologia służyła zwiększeniu tempa przemian, ale nie zapoczątkowaniu ich.

Nadrzędne cele i wartości.

Konstruujcie zegary, a nie odmierzajcie czasu. Stwórzcie organizację, która może trwać i przystosowywać się do zmiennych warunków przez wiele pokoleń przywódców i wiele cykli życia produktów. Całkowite przeciwieństwo firmy zbudowanej wokół jednego wielkiego przywódcy lub świetnego pomysłu. […] Transformacja wymaga dużo energii, ale tak naprawdę, kiedy koło zamachowe nabierze odpowiedniego tempa, samo wytwarza o wiele więcej energii niż potrzebuje. W przeciwieństwie do tego, nieustanne trwanie w przeciętności prowadzi w końcu do depresji, która pozbawia człowieka całej energii, nie dając nic w zamian. […] Dlatego pytanie: PO CO WIELKOŚĆ? Jest samo w sobie bezsensowne. Dążenie do rozwoju, zgodnie ze swoimi pasjami jest naturalne i niezbędne.

 

Wielkie przedsiębiorstwa znały jedną prostą prawdę – w nieustannym doskonaleniu i dążeniu do poprawy osiąganych wyników drzemie ogromna siła. […] Kiedy w pełni określicie trzy kręgi Waszej Zasady Jeża i będziecie zgodnie z nimi pchać koło, nabierzecie tempa wystarczającego, by doprowadzić do przełomu. Pomoże Wam w tym technologiczne turbodoładowanie, a w szczególności pionierskie stosowanie nowych technologii, ściśle związanych z Waszą koncepcją trzech kręgów. By osiągnąć przełom, musicie być wystarczająco zdyscyplinowani, by podjąć szereg dobrych decyzji, zgodnych z Waszą Zasadą Jeża. […] Jeśli sumiennie i udanie będziecie stosować wszystkie pomysły zawarte w modelu, jeśli będziecie nieustannie popychać koło zamachowe w tym samym kierunku, nadając mu z każdym obrotem coraz większe tempo, w końcu uda Wam się osiągnąć przełom.

Powtarzając za autorem cytowanej tu książki: pojedynczo żadne z okryć nie pozwoli stworzyć wielkiej organizacji. Musicie wprowadzić je wszystkie razem, jako jeden zestaw.

Na pewno nie poczujesz się wystarczająco napełniony koncepcją prezentowanego w książce modelu działania i zarządzania firmą, bo skondensowane podsumowanie jest jedynie próbką całej teorii. Wiesz już jednak, jaką wiedzę i sposób widzenia otrzymasz przy lekturze książki Jima Collinsa, którą szczerze polecamy.

 

Nasze studio fotograficzne pomaga firmom systematycznie rozwijać swoją sprzedaż dzięki regularnemu przygotowywaniu treści fotograficznych i filmowych oraz wspiera działy marketingu kompetentną współpracą w zakresie przygotowywanych treści marketingowych na platformach sprzedażowych i sklepach internetowych. Jednak wzrost i droga ku doskonałości jest złożonym procesem, w którym musi zadziałać kilka rozpędzonych trybów, by dały efekt. A efektem jest progres. Progres bywa mało spektakularny, a przez to trudno dostrzegalny. Jest jednak najlepszą polisą ubezpieczeniową dla działalności.

Jeśli chcesz przetestować, jak rozwijać swoją sprzedaż z naszym studiem fotografii produktowej, napisz do nas!

zdjecia_mebli

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

zdjecia_mebli

Michał działa w marketingu już od 4 lat. Zdążył nieźle poznać swoją branżę oraz procesy marketingowe w firmie. Wniknął w struktury działu i firmy i stał się inicjatorem wdrożeń niektórych pomysłów i rozwiązań. Działa w sposób zaangażowany, twórczy, potrafi wyczuć, kiedy dany proces wymaga skorygowania lub zastąpienia nowym. Wie, że kreatywność w marketingu jest czasem przeceniana, szczególnie, gdy nazywa się w ten sposób niekontrolowane i niemierzalne spontaniczne pomysły.

Jednak w przeciągu ostatniego 1,5 roku obserwuje w sprzedaży online skutki nie do końca rozpoznanych zmian, a konkretnie nie potrafi do końca zdiagnozować porzucane koszyki.

Postanowił więc wniknąć w szczegóły i krok po kroku dokonać analizy poszczególnych odcinków, które przemierza klient, od samej góry lejka aż do przycisku Kup teraz. Wraz z analitykiem drobnymi korektami zaczął wzmacniać intuicyjność poruszania się po platformie sprzedażowej i po poszczególnych aukcjach. Wzmocnił także aktywność w mediach społecznościowych, by zwiększyć zainteresowanie już na górze lejka marketingowego. Nie przeprowadził rewolucji, ale dokonał niezbędnej kosmetyki, która okazała się w jego przypadku kluczowa.

Co zrobił Michał?

– zmienił nagłówki, by już z poziomu nazwy i tytułu zaciekawiać

– poprawił przyciski CTA

– do opisów produktowych wprowadził storytelling

– stworzył brief dla studia fotograficznego z konkretnymi wytycznymi do wdrożenia przy przygotowaniu zdjęć produktowych i lifestylowych

– postawił nacisk na bezpośrednią komunikację w mediach społecznościowych

– uzupełnił galerię zdjęciową produktów o krótkie filmy instruktażowe, które tłumaczą, jak korzystać z danego produktu.

Sprzedaż produktów online poprzez własne sklepy internetowe, platformy sprzedażowe czy marketplace to niełatwe wyzwanie, szczególnie, gdy nie jesteśmy wyłącznym dystrybutorem i otaczają nas konkurencyjne aukcje. Nie chcemy, żeby naszym jedynym wyróżnikiem była atrakcyjna, a więc niższa cena. Zadbajmy o dobry UX naszej aukcji oraz wygodne, przejrzyste i dostarczające kompletnych informacji landing page.

Do wszelkich działań marketingowych oraz sprzedażowych potrzebujemy profesjonalnych zdjęć i filmów. Kupujemy oczami, poprowadźmy więc naszych klientów wysokiej jakości treściami, co w przypadku zdjęć oznacza: przemyślane koncepcyjnie i estetyczne materiały fotograficzne, które wyróżniają nasz produkt, opowiadają o nim i jego cechach, zachęcają do zakupu i przypominają tym, którzy potrzebują więcej czasu. Innymi słowy potrzebujemy skutecznych materiałów na górę lejka marketingowego, do środka oraz na sam dół.

Jak tworzyć skuteczne zdjęcia produktowe, które zwiększają sprzedaż?

Zlecajmy wykonanie zdjęć reklamowych świadomie, stawiając przed nimi określone cele. Żeby je jednak poznać, musimy postawić właściwe pytania. Nie pytajmy tylko o sam produkt. Pytajmy także o wartość, którą wnosi, o problem, który rozwiązuje, o marzenie, które spełnia. Dla przykładu, nie pokazujmy na zdjęciu po prostu wentylatora. Pokażmy, że chłodzenie z jego pomocą przyniesie nam ulgę.

Do czego są potrzebne zdjęcia produktowe w sprzedaży online?

Jeśli jesteśmy producentem, potrzebujemy głównie packshoty, zdjęcia aranżacyjne oraz detale, by wyposażyć swoich kontrahentów w materiały bazowe. Materiały udostępniamy sprzedawcom hurtowym oraz sklepom internetowym. Te z kolei uzupełniają bazę kolejnymi zdjęciami z sesji produktowych, by móc posługiwać się nimi w komunikacji z potencjalnym klientem. Zdjęcia mają zainteresować potencjalnego klienta oraz pomóc poprowadzić go przez ścieżkę zakupową.

Jakie cele mają spełniać zdjęcia dla sklepu internetowego, które wykonuje fotograf produktowy?

Zdjęcia reklamowe mają zwrócić uwagę potencjalnego odbiorcy, zainteresować, zaciekawić, zatrzymać jego uwagę. Następnie mają poinformować o produkcie, by klient dysponował kompletną wiedzą. Zdjęcia mają odpowiedzieć na pojawiające się pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości, a następnie już w mediach społecznościowych mają podgrzewać i utrzymywać zainteresowanie, by klient nie zapomniał, tylko utwierdzał się w decyzji zakupowej.

Jakie zdjęcia są potrzebne na górze lejka marketingowego?

Jeśli nasi potencjalni klienci krążą wokół naszej marki po orbicie mediów społecznościowych, by utrzymać ich zainteresowanie, postawmy na zdjęcia w akcji, z czynnikiem ludzkim, a więc z modelami. Uzupełnijmy galerię treści i zdjęć o filmy, by przyciągać uwagę także ruchem i zachęcającą muzyką.

Co to jest galeria produktu w ecommerce?

Galeria produktu w sklepie internetowym, w portfolio producenta, ofercie czy aukcjach sprzedażowych to zestawienie kilku zdjęć prezentujących produkt. Są to przede wszystkim:

– przynajmniej 2 packshoty,

– 1 ujęcie aranżacyjne, w którym dobrze widać nasz produkt

– min. 1 detal, czyli prezentacja szczegółu, faktury, ozdoby czy funkcjonalności, na którą chcemy zwrócić uwagę odbiorcy.

Jak dobrze zaprojektować galerię produktu dla sprzedaży internetowej?

Dobrze jest przemyśleć zawartość fotogalerii sprzedażowej dla produktu zanim trafi do studia fotografa. Jednak często brak nam czasu lub nie mamy odpowiedniego dystansu do danego produktu. Można więc wykorzystać współpracę z fotografem, który ma okazję przyjrzeć się produktowi „na świeżo”. Zadba wtedy nie tylko o prawidłowy kąt, o spójne ujęcia, o oświetlenie, estetykę i retusz, ale także o przekaz. Zdjęcie musi komunikować się z klientem. Rolą packshotów jest poinformowanie o parametrach technicznych. Rolą zdjęć aranżacyjnych jest przekazanie całej czasem nawet nieuświadomionej nadbudowy, jaka towarzyszy nam podczas decyzji zakupowych. Zadaniem detali jest zwrócenie uwagi na mocne strony produktu lub rozwianie wątpliwości co do np. jakości.

Jak powinna wyglądać foto galeria produktu na platformach e-commerce?

Co mamy do wyboru jak chodzi o treści wizualne, fotografię produktową oraz materiały filmowe? Na pewno najważniejsze i najbardziej uniwersalne są packshoty, czyli zdjęcia produktu na białym tle. Zdjęcia te mają charakter informacyjny. W drugiej kolejności potrzebne są zdjęcia aranżacyjne, które pokazują produkt w określonym stylu i kontekście. Uzupełniająco warto pokazać detale, czyli wybrane fragmenty produktu z bliska, by zwrócić uwagę na mocne strony produktu oraz potwierdzić autentyczność opisu.

Video marketing – główny trend sprzedażowy w 2023

Omówiliśmy sobie wyżej fotograficzny content sprzedażowy. Wspomnieliśmy też, że ten content coraz częściej jest rozwijany poprzez treści video. Jak angażować potencjalnych klientów filmami produktowymi? Jest wiele sposobów. Oto 7 przykładowych efektów, jakie możemy uzyskać dzięki teledyskom produktowym:

– opowiadamy o produktach w rolkach, relacjach, shortach

– tworzymy video prezentacje, uzupełnione logiem, hasłami, muzyką

– montujemy krótkie spoty produktowe z modelem

– tworzymy ujęcia filmowe pod przygotowanego lektora

– wypuszczamy film instruktażowy dot. obsługi danego produktu

– nagrywamy materiał szkoleniowy, w którym tłumaczymy poszczególne cechy produktu

– tworzymy śmieszny content video pod konkretne media społecznościowe i kanały komunikacyjne.

Jak „grzać” klientów i przypominać o porzuconych koszykach?

Stawiajmy w marketingu nie tylko na pozyskiwanie nowych leadów, ale utrzymanie zainteresowania wśród już pozyskanych, np. takich, którzy porzucili koszyk lub krążą wokół naszej marki, bo potrzebują więcej czasu. Wracamy w tym celu do naszych mediów społecznościowych z kolejnymi historiami, poprzez które zwracamy uwagę na wartość, jaką daje klientowi nasz produkt. Jeśli chcecie być aktywni w mediach społecznościowych, warto zlecić sesję zdjęciową lifestyle. Otrzymujecie wtedy np. 10 różnych naturalnych ujęć, najlepiej z modelem, a także materiały filmowe pod rolki i shorty, którymi zwrócicie uwagę odbiorcy na swój produkt. Warto w komunikacji marketingowej stawiać na historie, także w obszarze zdjęć. Historie budzą emocje i zaciekawiają. Mamy ochotę zobaczyć, co było dalej. Nie wywołamy takiego zainteresowania podręcznikowym, teoretycznym wyłożeniem cech produktu.

Na koniec podpowiemy Wam, że warto pamiętać, że Wasz klient nie chce Waszej reklamy, być może także nie chce Waszego produktu, ale chce rozwiązać jakiś swój problem lub zaspokoić potrzebę, pragnienie. Pod takie założenie tworzymy fotograficzne i filmowe treści dla naszych klientów. Chodzi o to, by sprzedawać więcej. Zdjęcia reklamowe i filmy nie mają być tylko ozdobą, ale mają w pełni wykorzystać swoją moc, by:

– zwrócić uwagę klienta

– wzbudzić potrzebę posiadania produktu

– uwierzyć, że produkt zaspokaja konkretną potrzebę lub rozwiązuje określony problem

– opowiedzieć, poinformować o sobie

– dać poczucie znajomości wybranego produktu.

 

Dobre zdjęcia i dobry film są potrzebne w różnych częściach procesu marketingowego i sprzedażowego – zarówno na górze lejka, w środku jak i na dole. Do tego dobre nagłówki i przemyślane CTA i plan gotowy. Napisz do nas, jakie materiały są Ci potrzebne. Chętnie doradzimy i przygotujemy indywidualny plan działania.

fotografia_produktowa
Light modern room interior with comfortable bed
zdjęcia do sklepów internetowych

Zdjęcia packshotowe, zdjęcia typu packshot – co trzeba wiedzieć?

Zdjęcia packshotowe, zdjęcia typu packshot – co trzeba wiedzieć?

Co to jest packshot, czyli packshotowe zdjęcie produktowe?

Packshot to używana w branży reklamowej nazwa, która określa wysokie jakościowo zdjęcia przedmiotów zrobionych na jednolitym, białym tle. Ma za zadanie prezentować produkt w sposób jak najbardziej rzeczywisty, ale jednocześnie atrakcyjny. Taka fotografia produktowa powinna jak najlepiej odwzorowywać kolory, kształt i detale przedmiotu. Zdjęcia packshotowe powinny sprawić, że osoba zainteresowana produktem, będzie wiedziała, jak on dokładnie wygląda. Jednocześnie powinny one zachęcać do zakupu. Są one najczęściej stosowane jako zdjęcia do sklepów internetowych, które odpowiadają na pytania klienta oraz minimalizują tym samym liczbę dodatkowych pytań o podstawowe parametry. W związku z tym istotne jest, aby zdjęcie produktowe jak najdokładniej odzwierciedlało rzeczywisty wygląd przedmiotu oraz informowało o jego istotnych parametrach.

zdjęcia do sklepów internetowych

Dlaczego sklepy internetowe oraz producenci stawiają na zdjęcia na białym tle?

Białe tło to najbardziej popularne rozwiązanie w zdjęciach produktowych dla firm. Zdjęcia na białym tle mają szerokie zastosowanie. Po pierwsze w prosty sposób wpasowują się w layout strony internetowej. Są też najczęściej zalecaną formą fotografii przez największe serwisy sprzedażowe, takie jak na przykład: Allegro, Pakamera, Amazon czy również w sklepie na Facebooku. Białe tło nie rzuca się w oczy, nie rozprasza, za to pozwala dokładnie obejrzeć prezentowany produkt. Zdjęcia bez tła, wycięte z tła, czy wyizolowane z tła mają uniwersalne zastosowanie także poza strona internetową, są idealne do: ofert sprzedażowych i katalogów produktowych.

zdjęcie produktowe

Jeśli nie białe tło to jakie inne neutralne tła dobrze sprawdzają się w fotografii produktowej?

W przypadku niektórych typów produktów sprawdzą się zdjęcia na jednolitym tle i w konkretnym kolorze. Czarne lub granatowe tła kojarzą się z ekskluzywnym produktem premium. Najczęściej są one wykorzystywane podczas robienia zdjęcia biżuterii, samochodów lub perfum. Barwy bardziej jaskrawe i nasycone dodają fotografii dynamikę i energię. Właśnie dlatego świetnie współgrają z nimi produkty sportowe. Takie kolory podkreślą moc i żywiołowość akcesoriów sportowych, ale również świeżość jedzenia. Dobrym rozwiązaniem są również barwy delikatne, do których zaliczane są jasne szarości i beże. Jako barwy bliskie bieli są bezpieczną opcją. Nie są jednak tak sterylne. Podobnie jak po pastele, sięgamy po nie najczęściej wtedy, kiedy fotografujemy produkty z branży dziecięcej. Kolor w tle często jest nawiązaniem do koloru dominującego w produkcie, na przykład etykiety czy opakowania. Może być jednak dobrany na zasadzie kontrastu.

Jakie są rodzaje zdjęć packshotowych w fotografii produktowej?

  • Flatshot – ten typ packshotów skupia się na odzieży. Na zdjęciu znajduje się wtedy wyprasowany, płasko rozłożony produkt. Najczęściej bez cieni i dodatków, na białym tle. Flatshot jest przeznaczony do publikacji w sklepach internetowych.
  • Zdjęcie typu duch – jest to alternatywa dla flatshotów. Taka fotografia odzieży sprawia wrażenie, że produkt nosi na sobie niewidzialna postać. Aby uzyskać taki efekt, zdjęcie wykonuje się na modelu lub manekinie, którego sylwetka jest usuwana komputerowo. Tego typu zdjęcia również są przeznaczone dla sklepu internetowego.
  • Flatlay – kompozycja produktów jest sfotografowana od góry i mogą występować dodatkowe akcesoria. Flatlay może służyć między innymi do promowania produktów w social mediach.
  • Fotografia obrotowa 360 – prezentacja umożliwia obejrzenie produktu z każdej strony i jest przeznaczona do publikacji w sklepach e-commerce. Jest wykorzystywana do prezentacji dowolnych produktów np. obuwia, mebli, elektroniki.

Fotografia packshotowa – dlaczego warto przygotować profesjonalną galerię zdjęciową produktu i zainwestować w dobry jakościowo packshot?

Sklepy internetowe tworzą ogromny sektor, który wciąż rośnie. Poszczególne platformy konkurują ze sobą nie tylko za pomocą oferty produktowej i ceny, ale także dodatkowych możliwości w obrębie strony, które zwiększają komfort robienia zakupów, poczucie bezpieczeństwa kupującego, szybkość podjęcia decyzji zakupowej przez klienta.

W sklepie internetowym klient nie ma możliwości zobaczenia produktu na żywo przed zakupem. Opis produktu nie zawsze wystarczy do podjęcia decyzji o zakupie. Klienci coraz uważniej sprawdzają oferty i zwracają uwagę na jakość zdjęć, która powinna być odzwierciedleniem jakości produktu.

Stosunkowo niedawno ułatwieniem dla kupującego była możliwość bezpłatnego odesłania produktów, które nie spełniały oczekiwań. Dziś to już standard.

Decydując się na fotografię produktową:

– zwiększasz szansę na sprzedaż online

– zmniejszasz liczbę zapytań o wygląd i cechy produktu

– zwiększasz atrakcyjność swoich artykułów (zdjęcia packshotowe mają pozytywny wpływ na SEO)

– wyróżniasz się spośród konkurencji

– tworzysz content atrakcyjny dla odbiorców

– zwiększasz ruch na stronie

– osiągasz lepsze wyniki w Google Grafika.

Jakie zdjęcia wykonujemy w naszym studiu fotografii produktowej w Lesznie?

Jako studio fotograficzne dedykowane fotografii produktowej działamy na rynku lokalnym i krajowym. Przyjmujemy zlecenia od firm z całej Polski. Wykonujemy zdjęcia produktowe: packshoty, zdjęcia aranżowane, detale, sesje produktowe lifestyle na media społecznościowe.

W jaki sposób nasze studio fotograficzne obsługuje klientów na fotografię produktową z Leszna, Poznania, Wrocławia, Warszawy i całej Polski?

Klienci przysyłają produkty na adres naszego studia fotograficznego:

64-100 Leszno, ul. Dożynkowa 34.

Nasz zespół wykonuje sesje zdjęciowe zgodnie z mailowymi ustaleniami przesłanymi przez naszych klientów.

Wykonujemy sesje, obrabiamy zdjęcia graficznie i przesyłamy do akceptacji. Czasem wykonujemy dodatkowe ujęcia uzupełniające lub rozwijamy sesję np. o ujęcia filmowe do teledysku produktowego.

Po zakończeniu zlecenia i zaakceptowaniu przez klienta materiałów zdjęciowych czy filmowych, przygotowujemy produkt do odbioru przez kuriera. Produkt wraca do naszego klienta, a zdjęcia produktowe pracują na lepszą i skuteczną sprzedaż w sklepie internetowym, katalogu produktowym czy w mediach społecznościowych.

Stawiamy jakość naszej pracy na pierwszym miejscu. Kreatywne, otwarte podejście oraz przyjemna atmosfera współpracy to konieczne i ważne dla nas parametry. Przetestuj nasze studio, jeśli szukasz odpowiedzialnego partnera z branży fotografii produktowej. Wykonujemy różnego rodzaju zdjęcia produktowe, które pomogą wyróżnić się produktom na tle konkurencji:

– podstawowe zdjęcia packshotowe na białym tle

– zdjęcia 360

– zdjęcia aranżacyjne

– zdjęcia makro (detali)

– sesje lifestylowe produktów.